ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-genel-gorunum

Ankara'da İş ve Ticaret Mahkemeleri'nin Çukurambar'da plazdan dönme bir binaya taşınması ile Ankara'da Tunali Hilm'ye yakın her zaman kaldığım oteli de değiştirmek zorunda kalmış ve Ankara'da nerede kalınır diye araştırmaya başlamıştım. 

Yeni Adliye'nin Çukurambar'da Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi civiarına taşınmış olması sebebi ile yaptığım araştırmada adliyenin hemen arkasında yer alan Holiday İnn oteli ile adliyeye yakın konumda olan Meyra Palace otellerini bulmuştum. 

Benim gittiğim tarih itibari ile iki otel arasında tek geceleme ücretinde ciddi bir fark olduğu için ben Meyra Palace otelini tercih ettim. 

ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-booking

Otelin booking puanı 8,3 gibi kabul edilebilir bir skordu. Bu değerlendirme 133 misafirden alınmıştı ki bu da yeterli seviyede idi. ,

Benim kaldığım dönemde standart odanın fiyatı kahvaltı hariç gecelik tek kişi 196 TL idi. Evet bu miktar Kızılay otellerinden bir tık üstte ama işiniz Çukurambar'da ise aradaki farkı taksiye ödeyeceğiniz bedel olarak da düşünebilirsiniz. 

Adliye'den çıkıp aynı caddede yukarıya doğru yürüdüğünüzde 400-500 mt sonra oteli buluyorsunuz.  

ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-giris

Otele ilk girdiğimde gerçekten de adı gibi bir saraya girdiğiniz izlenimine kapılmıştım. Yüksek tavanlar, aşırı frapan süslemeler, varaklar vs her şey gösterişli ve şatafatlı dizayn edilmişti

ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-oda

Odam ise standart bir oda olmasına rağmen 30 metrekare büyüklüğünde geniş, ferah ve aydınlık bir odaydı. Yatak gayet büyük ve rahat bir yatak, 102 ekran LG LCD televizyon da yeterli idi. 

ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-tv

 

Özellikle banyo kısmı ise keyif verici idi. Banyoda hem duş hem de küvet, zor ve yorucu bir gün sonrasında bayo keyfi yapmak isteyenler için idealdi. 

Otelin Kahvaltısı hakkında bilgi sahibi olamadım. Çünkü kahvaltı için kişibaşı 40 TL gibi gereksiz pahalı bir ücret talep ediyorlardı. Zaten Adliye'nin altında bulunan İkbal ya da etrafta bulunan diğer kafelerden kahvaltı sorununu ortadan kaldırabiliyorsunuz. 

ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-havuz

Ayrıca benim vakit bulamadığım için gidemediğim bir de kapalı havuz, hamam ve spa kompleksi var otelin. 

Bununla birlikte internet zayıftı. Belki kaldığım oda ile ilgili olabilir ama sürekli kendi cep telefoumu kullanmak zorunda kaldım.

ankara-otel-tavsiyesi-meyra-palace-minibar-menu

Otelin bence major problemi minibar'ın oldukça pahalı oluşu ve otelin 2 km kare etrafında tek bir bakkalın bile bulunmayışı olsa gerek. bu sebeple ikram olarak verilen iki küçük 33 cl'lik suyun haricinde diğer sulara 5 TL vermek inanın çok keyif kaçırıyor. 

Aslında oteller bu tür küçük hesaplar yapmak yerine makul fiyatlar ile minibar ürünlerini satışa çıkartsalar belki çok daha fazla satıp sürümden kazanacaklar ama bilmiyorum maalesef. 

Sonuç olarak; Meyra Palace oteli Ankara Çukurambar'da kalacak kişiler için güzel bir seçim olabilir. Ankara'nın yeni İş ve Ticaret Mahkemeleri Adliyesi 400 metre uzakta, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ile sokak komşusu ve çeşitli bakanlıklara da yakın bir otel. bu sebeple Ankara'da Otel Tavsiyesi isteyenlere Meyra Palace otelini öneririm. 

#GezinAfiyetle

Av. Eren Evren

Gezgin Avukat