fesa-bussines-gebze

Gebze adliyesinde takip ettiğim dosyalar için Gebze'ye yıllardır gelir giderim. Ancak genelde sabahtan işimi bitirdiğim ve ulaşım için İstanbul Sabiha Gökçen havalimanını kullandığım için Gebze'de Otel aramayı pek düşünmemiştim. Bugüne kadar sadece bir defa Gebze'de kalmam gerekti, onda da çalıştığım şirket beni Gebze yerine Bayramoğlu Yarımadasına yönlendirmişti. Fakat bu defa farklıydı, Gebze'de şehir içinde güzel bir otelde kalmak istiyordum. Ancak çalıştığım şirkettekiler bile Gebze'de bir otel tavsiye etmiyorlardı. Bende başladım Gebze'de Nerede Kalınır diye araştırmaya. Tabii ki her zaman yaptığım gibi Booking.com'a başvurdum, Gebze'deki otelleri inceledim ve Gebze'de otel tavsiyelerine baktım. Sonuçta booking.com puanı 9,1 olan Fesa Bussines isimli oteli buldum. 

Çalıştığım şirkettekiler ve taksici dahi duymamıştı adını. Gebze'nin gelişen bölgesi olan Fatih DEvlet Hastanesi'nde yüksek binalar arasına konumlanmış kendisi de 10 kattan oluşan yüksek bir binaydı Fesa Bussines Otel. 

fesa-bussines-gebze-lobi

Girişinden, otelin şehir içi ayaküstü bir otel olmadığı kaliteli ama şatafattan uzak sade bir otel olduğu anlaşılıyordu. 

Bana sağolsunlar 11.katta balkonlu bir oda vermişlerdi. Çatı katı olmasının sempatikliği bir yana, odadan gün batımı izlemeye değer bir manzaraydı.

fesa-bussines-manzara 

Oda şık ama sade döşenmişti ve her şey yeniydi. Yatak gerçekten rahattı. Fakat odanın büyüklüğü ile içinde bulunan eşyalar tezattı. Sanki odaya bir kaç parça şey koysalar (mesela bir oturma takımı) daha iyi olacaktı. Böyle sanki oda biraz yalnız kalmıştı. 

fesa-bussines-oda

fesa-bussines-oda-iki

İkram olarak iki şişe su ve şay/kahve vardı ve kettle da bulunuyordu. 

Banyo da yeterince büyük, duş modern ve su tazyiği çok iyiydi. 

fesa-bussines--banyo

ısıtma iyi çalışıyordu. Soğutmasını bilemeyeceğim hava gereği açamadım. 

Gece sorunsuz geçtikten sonra sabah kahvaltısına indiğimde biraz hayal kırıklığına uğradım. 

fesa-bussines-kahvalti

Maalesef otelin kahvaltısı zayıftı. Hani ne eksikti derseniz çok bir şey diyemem belki ama zengin gözükmüyordu. Bir de ücretsiz omlet/yumurta servisini saat 9'a kadar sınırlamış olmaları birazcık canımı sıktı. Fakat Kahvaltıdaki malzemelerin kalitesinde bir sıkıntı yoktu. 

fesa-bussines-kahvalti-iki

Sonuç olarak Fesa Bussines Otel, Gebze merkezde adı gibi iş amaçlı olarak kısa süreli konaklama yapacak iş insanlarına ve yabancılara yönelik bir otel olarak faaliyet gösteriyor. Gebze merkezde oluşu ve Sanayi Bölgeleri ile şehir merkezine ulaşımın kolay olması Fesa Bussines'ta konaklama yapmak için bir avantaj sağlıyor. Artık Gebze'de otel tavsiyesi isteyenler için önerebileceğim bir otel bulmak güzel. 

Gezin Afiyetle

Av. Eren Evren

Gezgin Avukat