Antakya'da  nerede ne yenir

hatayda-nerede-ne-yenir

diye kendime dönüp de bir daha sorduğumda gözümün önüne halen daha aklımdan gitmeyen tepsi kebaplarını, künefeleri, humusları, tahinleri vs vs geliyor ve mutluluktan ağzım sulanıyor.

Görmeyi istediğim yerler listesinin yıllarca en başında yer alan Hatay- Antakya, tabii ki sadece gezilecek yerleri ile değil aynı zamanda İzmir'e kadar gelen lezzet kokuları ile beni kendisine çekiyordu. Hatay'da işim çıktığında hemen nerede ne yenir araştırmasına giriştim.

Bir şehre ilk defa gittiğimde, öncelikle meşhur olmuş ve herkesin bildiği yerlere gitmek gibi prensibim vardır. Böylece; ilk tat olarak standardımı koyup sonra şehrin yerlilerinden aldığım tavsiyelerle kendim arayışa girer ve kıyaslarım. Böylece herkesin meşhur dediği yerlerin, gerçekten de güzel mi yoksa gerçekten mi meşhur olduğunu tespit etmeye çalışırım.

Hatay Antakya'da da prensibimi bozmayarak ilk olarak "Hatay'da nerede ne yenir" diye yazdığınızda ilk çıkan yerlerden birisi olan "Pöç Kasabı" na ve "Çınaraltı Künefeci'sine" yolum düştü. Künefeleri başka bir yazıda anlatacağım için ilk olarak Pöç Kasabından bahsetmek isterim. Ancak daha sonra ziyaretlerim arttıkça bilgi dağarcığım da arttı ve yazıyı güncelleyerek tüm gezdiğim restoranları bu yazıya dahil ettim

Bu yazıda okuyabileceğiniz Restoranlar

Kasaplar

1- Pöç Kasabı
2- Güzelburç Özlem Kasabı

Klasikler
3- Anadolu Restoran

4- Leban Restoran

5- Sveyka Restoran

Dönerciler

6-Abdo Döner

7- Dönerci Tacettin

Harbiye

8- Harbiye Kule Restoran

Okumak istediğiniz restoranın üzerine tık tık yaparak daha kolay ulaşabilirsiniz.

Antakya'da Kasaplardan başlamak için tık tık