İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görülen davalarım için www.Booking.com üzerinden yaptığım araştırmada, özellikle Anadolu Adliyesi'ne kolayklıkla ulaşabileceğim güzergahta olan otellere bakıyordum. Aynı zamanda bu otellerin gecelik ücretleri de 100-200 TL arasında olmalı ve booking.com puanı da tatmin edici olmalıydı. Ne de olsa herkesin bildiği otelleri bulmak kolay, önemli olan gizli kalmış güzel otelleri keşfetmekti. 

Plus Hotel Bostancı'yı da bu şekilde booking üzerinden yaptığım araştırmada buldum. Otelin konumu Bostancı Metro istasyonuna çok yakındı. Bu sayede Bostancı Metro İstasyonundan Kartal Adliye/Hastane metro istasyonuna altı duraklık bir yolculuk sonrasında kolaylıkla ulaşabilecektim.  Booking.com puanı 179 değerlendirmede 8,9 ile çok tatmin edici düzeydeydi. 

plus-hotel-bostanci

Otelde çok fazla vakit geçiremedim açıkçası. Akşam saat 21:00 civarında girip sabah da kahvaltının hemen ardından 08:00 gibi ayrılmak zorunda kaldım. Ancak Anadolu Adliyesi'ne yakınlığı sebebi ile sevdiğim bir yer olduğu için izlenimlerimi paylaşmak istedim. 

plus-hotel-bostanci-resepsiyon

Otelde 305 numaralı odada kaldım. 

Otelin odası ne çok büyük ne de çok küçüktü. Kararında bir oda vardı. E5 karayoluna yakın olduğu için cam açıkken trafik gürültüsü gelse de  kapatınca ses tamamen kesiliyordu.

plus-hotel-bostanci-oda-ici-ikram

Odada ikram olarak iki şişe 500 ml'lik su ve çay/kahve ile su ısıtıcısı vardı. Ekstra su isterseniz 3 TL kola 5 TL idi. Artık bunun standart hale gelmesi gerekli zaten. Hala daha sudan 5 TL kazanmayan çalışan işletmeler var ne yazık ki

Havalandırma/iklimlendirme iyi çalışıyordu. TV 32 inch yeterli büyüklükteydi

plus-hotel-bostanci-.oda-ikijpg

Banyo temiz ve yeterince büyüktü.

Yatak çok büyük olmamakla birlikte çok rahattı. 

plus-hotel-bostanci-oda

Otelin koridorları ünlü insanların ünlü olmuş sözleleri ile birlikte bir sürü protre ile dolduydu ve taze ve enerjik bir hava yaratmıştı. 

plus-hotel-bostanci-koridrolar

Otopark sorunu yok. Otelin açık ve kapalı otoparkları var.

Otelin tek zayıf tarafı kahvaltısı. Kahvaltı fena değil ama çok basitti. Evet fazla çeşitte peynir vardı ama sosis/sucuk gibi sıcak şarküterisi azdı. 

plus-hotel-bostanci-kahvalti-bufesi

Otelin kapısından çıkıp 200-300 mt yürüyünce benzin istasyonunun hemen yanındaki metro asansörü ile Bostancı Durağına oradan da Anadolu Yakası Adliyesi'ne ulaşmak çok kolay. 

Otele metro ile geliyorsanız da o zaman Bostancı durağında iki numaralı çıkıştan asansörle çıkmanız gerekli. 

#gezinafiyetle

Av. Eren Evren

Gezgin Avukat