radisson-blu-kayseri

Kayseri ile ilgili gitmeden önce büyük bir beklenti oluşmuştu bende. Mantısı mı desem,  yağlaması mı desem, Anadolu’nun gelişen ve büyüyen bir şehri mi desem gerçekten de merak eder olmuştum Kayseri’yi. Ama şehrin keşmekeş haline gelmiş trafiği mi yoksa yemeklerde aradığımı bulamamam mı bilemiyorum, Kayseri damağımda hoş bir tat bırakmadı.

Yemekleri ile ilgili yazıyı belki daha sonra yazarım ama Kayseri’den aklımda kalan tek güzel şey olan Radisson Blu oteli yazmak istedim öncelikle.

Kayseri’de Nerede Kalınır diye araştırma yaptığımda önüme birden çok güzel alternatif çıktı aslında. Şehir Merkezinde Hilton, biraz dışında İbis-Nov grubu ve diğer yerel otellerin arasında yeni açılan Radisson Blu otel dikkatimi çekti.

Hem otelin daha ben gitmeden bir kaç hafta önce açılmış olması hem de şehir merkezinde olmasına rağmen Kayseri Forum AVM’nin üzerinde faaliyet gösteriyor olması sebebi ile Kayseri’de kalacak otel olarak Radisson Blu Kayseri otelini tercih ettim.

Yukarıda da yazdığım gibi otel şehrin merkezinde güzel bir konumda, altında Forum AVM, Kayseri’nin modern yüzünü temsil ederken 1-1-,5 km ötede Kayseri’nin eski surlarının arasındaki çarşıya da çok uzak değil.

Benim kaldığım oda gerçekten de hem köşe hem de büyük güzel bir odaydı. Özellikle sigara içilmeyen ve büyük yataklı bir oda seçtiğim ve Radisson’u Hilton’a tercih ettiğimi açık bir pervasızlıkla söylediğim için müsaitlik durumu olduğu için bana bir üst kategoriden oda verdiler.  Bu sebeple resepsiyondaki arkadaşların güleryüzlü ve samimi olmasına da vurgu yapmak isterim.

kayser,-radisson-blu-oda

Odam ulu Erciyes dağı manzaralı, modern döşenmiş güzel odaydı. Odada bir Kettle ve Espresso makinesi ile çay-kahve ikramları vardı. Banyosu elegant bir banyo idi.

kayseri-radisson-blu-tuvalet

Otelin kahvaltısı da gerçekten yeterli ve çeşidi boldu. Kahvaltıda müesseseden ikram edilen omletlere her zaman bayılmışımdır. Bu otelin 3-5 kuruşa tenezzül etmediğini, seçeneklerini zenginleştirmek istediğini gösterir benim için. Radisson Blu’da da hemen sıcak sıcak verilen omlet 10 numara idi.

kayseri-radisson-blu-ikramlar

Ayrıca rezervasyonu yaptırdığımda, resepsiyona geldiğimde tüm görevlilerin bana söylediği SPA merkezimizi denemek ister misiniz sorusuna “maalesef hazırlıksız geldim” diye cevap vermek zorunda kalmıştım. Bana söylenen SPA merkezinin gerçekten de üst kalite olduğuydu. Bir dahaki gidişimde hazırlıklı gidip SPA merkezlerini de deneyeceğim.

kayseri-radisson-blu-erciyesi

Kayseri’de Hilton’da kalmadım. Bu sebeple kıyaslayamam. Ancak otel fiyatlarını araştırdığımda Hilton’un Radisson’dan daha pahalı olduğunu (%20 kadar) tespit etmiştim. Bana kalırsa Radisson otel de gerek konumu gerek sunduğu imkanları ile Kayseri’de gerek iş için gelenlerin gerekse de turistik amaçla gelenlerin beklentilerini karşılayabilecek bir otel.

Tek kişi tek gece kalma ücreti olarak standart odalarda 70-90 EUR arası fiyatları değişmekte bu arada

Av. Eren Evren

Gezgin Avukat