konya-dedaman-oteli

Konya'ya 2009-2014 yılları arasında uzun bir süre gittim geldim. Hem Konya merkez hem de etrafındaki Karaman, Aksaray gibi şehirlerde işlerim oldu. Konya'ya her gidişimde (bir tek gidişimde Konya'da Galatasaray kupa maçı oynuyordu,bu sebeple hiçbir otelde yer yoktu, bir dergahtan bozma otelde kalmıştım) Dedeman Otel'de kaldım. 

Dedeman Otel; Konya'da Sille Kavşağında yer alan bir miktar çevre yolunun üzerinde çok katlı güzel bir yapı. Çevre yolu üzerinde olması ulaşımda kolaylık sağlıyor. Ayrıca Konya'nın merkezine yakın olması sebebi ile gerek araç ile gerek toplu taşıma ile merkeze ulaşmak da çok kolay. 

Konya Dedeman Otellin odaları standart oda ve delux oda diye ikiye ayrılıyor. Ben gittiğimde genelde standart oda ayırtmama rağmen tanıdıkları için delux oda'ya ücretsiz upgrade yapıyorlardı, bu sebeple de çok sempatik bakıyorum bu otele. Gerçi ikisi arasında benim gördüğüm fark Delux odada Jakuzi olması sanırım. 

konya-dedaman-delux-oda

Odalar bir iş gezisi için yeteri kadar büyüklükte. Yatak gerçekten de büyük ve rahat, 

Odanın içinde ikram olarak yeteri kadar ikram su ve çay/kahve de var. 

Otelin 17.katında iş amaçlı kullanacaklar için Bussines Lounge bulunmakta.

Otelin açık ve kapalı yüzme havuzları, SPA merkezi ve spor salonu var. 

konya-dedaman-havuz

Odalarda internet konusunda sorun yok. Filtre yazılımı ile kullanım var. Tek sorun bir cihaz girdiğinde diğerini sistemden atması. 

Dedeman Otel'in bir tek eleştirdiğim noktası kahvaltısı idi. Bİr kaç defa uyardım ve sonuçta beni otelin Genel Müdürü dahi telefonla arayıp konu hakkında bilgilendirme yaptı. Kahvaltının çeşitliliği yeterli olsa da bazen içi geçmiş ürünler konabiliyor. Bunun dışında Dedeman Otel'in benim gözümde bir eksiği yok. 

Oda ücretleri ise şirkete geceliği 150-200 TL civarında. Bu sebeple fiyatları da çok da pahalı değil. 

Konya'da konaklama yapmayı düşünürseniz Dedeman Otel'i tavsiye ederim.    

Gezgin Avukat

Av. Eren Evren