grand-atakum-on-cephe

Samsun, Orta Karadeniz’in en çok gelişen şehri olarak otelcilik anlamında da ileriye gitmekte. Her gittiğimde yeni açılan otelleri ve hastaneleri gördüğümde bu şehrin vizyonunda Karadeniz’in başkenti olma hedefini gün be gün görebiliyorum. Bu bağlamda Samsun’da nerede kalınır sorusunun cevabı daha önce basit bir şekilde Büyük Samsun Oteli iken şimdilerde Hilton, Anemon, Yeni hizmete girecek Sheraton gibi zincir otellerin Samsun’da kendilerine yer bulduğunu görüyoruz.

Benim Samsun’da tavsiye edeceğim  otel bu zincir otellerden değil. Zaten Hilton’u, Sheraton’u anlatmaya gerek yok. Bütçe meselesidir

Ancak bütçeniz geceliği kişibaşı 140-180 TL arasında bir otele yetiyorsa o zaman Zincir otellere pek bakmamak lazım.

Grand Atakum oteli, Samsun’da çalıştığım yörenin en büyük fabrikasının anlaşma yaptığı güzel bir otel.

Samsun’un modern ve gelişmiş bölgesi olan Atakum’da hizmet veriyor.

Odalar, iş adamlarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş. Tek kişi kalsanız da genelde büyük yataklı oda bulabiliyorsunuz.

samsun-grand-atakum

Odanın içinde iki adet su, su ısıtıcısı ve çay-kahve şirketten.

grand-atakum-ikram

Hemen arkasındaki tramvay durağı işe şehrin içindeki Fakülte durağına ulaşıp oradan merkeze ulaşabilirsiniz. Ayrıca turistik amaçla gelmişseniz Atakum zaten en güzel mekan.

Otelin kahvaltısına gelirsek; yaklaşık 3 yıldır bu otelde kalıyorum. Kahvaltıdan sorumlu bir ablamız var, sabahları sıcak sıcak çıkardığı hamur işleri, yine şirketten olan omletleri ve harika manzarası ile bugüne kadar kaldığım iş otelleri arasında en güzel kahvaltıyı vermeye her defasında devam ediyorlar.

grand-atakum-kahvaltı-1

grand-atakum-kahvalti-2

 

Sabahları kahvaltı salonu olarak kullanılan mekan aynı zamanda akamları manzarası ile güzel bir restorana da dönüşüyor.

grand-atakum-manzara

grand-atakum-restoran

Sözün özü; Grand Atakum otelin, Samsun’a iş veya turistik amaç ile gelip çok da fazla bütçesi olmayanlar için biçilmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Av. Eren Evren

Gezgin Avukat