sixt-logo

Tokat'taki duruşmalarıma gitmek için önümde iki seçenek vardı. Birincisi Sabiha Gökçen üzerinden Borajet Kullanarak Tokat'a gitmek. (Bu rota başlıbaşına bir yazı konusu olur:) diğeri de Sivas Havaalanına ulaşıp 100 Km ötedeki Tokat'a gitmek için araç kiralamaktı. Ancak bunun için öncelikle Sivas'ta Araç Kiralama için uygun yeri bulmam gerekliydi. 

Çalıştığım şirketler yerel kiralama firmalarına provizyon vermedikleri için ben de Türkiye çapında faaliyet gösteren tanınmış markalardan araç kiralamak zorunda kalıyorum. Bu da aslında provizyondan tutun da kilometere sınırına kadar bir sürü formalite uğraşmama sebep oluyor. Bu sebeple Sivas'ta araç kiralama için yer ararken aklımda bu sorular da vardı. Bakalım büyük bir firma bulabilecek miydim ?

Yaptığım araştırmada Sivas'ta Sixt Firmasının acentasının hizmet verdiğini gördüm.

Sivas Sixt merkezden bağımsız bir franchise aslında. Franchise olmasının büyük avantajı Sixt firmasının formaliteleri ile uğraşmamak olması. 

Firmanın araç çeşitliliği; Türkiye'de araç kiraladığım (Ankara-İstanbul dahil) tüm firmalardan çok daha geniş ve şaşırtıcı şekilde çok farklı markada araç bulunması idi. 

sivas-arac-kiralama-sixt

Alt sekmentlerde Renault Clio veya Peuguet kiraladığınızda bile bu araçların en üst paketlerine ulaşıyorsunuz. Bunun dışında Alfa Romeo Guiletta'dan BMW 1.16'ya Nissan Quasqai'ye ve diğer arazi araçlarına bir çok markayı tercih edebiliyorsunuz. 

sivas-arac-kiralama-sixt-iki

Araçların fiyatlarına gelirsek; benim önerim Sivas'ta araç kiralayacaksanız hiç Sixt'in merkezini aramayın ya da telefonla rezervasyon yapmayın, Firmayı doğrudan arayyıp pazarlığınızı yapın. Clio segmentideki araçlara günülk 80 TL, Alfa ya da BMW'ye günlük 120 TL gibi fiyatlara kiralama yapabiliyorsunuz. 

Firmanın Sivas Havalimanında bir şubesi, Sivas'ın merkezinde ofisi ve Tokat'ta da bir şubesi var. Bu sayede çeşitli varyasyonlar yapma şansınız olabiliyor. 

İşin özü Sivas'ta araç kiralayacaksanız Sivas Sixt'i öneririm. 

Firmaya Ulaşmak için

Miray Oto

0533 093 87 29

Gezgin Avukat

Av. Eren Evren