Ataşehir'de bir arabuluculuk görüşmesinden çıkmıştım. Aslında sabah İzmir'den yola çıkmış, Gebze'de duruşmamı tamamlamış ve Ataşehir'de arabuluculuk görüşmesine gitmeden buraya uğramayı planlamıştım. 

Gerçi Tatar Salim Dönerci'sine son anda karar vermiştim. Görüşmenin Ataşehir'de olduğunu öğrenince hemen Watergarden'deki Nostalji Sokağına gidip Gel Gör'de Cağ Kebap indiririm mideye demiştim ama son gittiğimde hissettiğim bir rahatsızlık beni yeni yerler aramaya itmiş ki bir yerlerden adını duyup da google maps'de "gidelecek yerler" arasında işaretlediğim Tatar Salim'i görünce o gün bu gün dedim.

Fakat öğlen yemeği saatine yetişemedim. Ahh o saatinde duruşmasını yapamayan hakimler… Yine planlarımı alt üst etmişti. 

Nerede ise boş bir mide ile gurultular eşliğinde bitsin artık dediğim görüşmenin ertesinde navigasyona girdim adresi. 

Aslında öğlen yemeği saatinin geçtiği iyi de oldu bir yandan, o hengame arasında kaybolmuş olmadım. Mekana geldiğimde rahatlıkla ücretsiz valesine aracımı verdim. 

Mekan geniş ve ferah döşenmiş. Büyük camlar, sıkış tepiş olmayan masalar rahatlık hissiyatı veriyor. Tabii öğlen ve akşam yoğunluğunu da görmek lazım. 

Internet aleminde Tatar Selim'i nedense Kavacık'taki Bayramoğlu ve İstanbul'un bilumum yerlerindeki Celal Usta ile kıyasladıklarını gördüm. 

Çünkü üçü de aynı konsept sunum ile çalışıyorlar. Üçünde de iri kıyım kesilmiş döner parçası ince ve sıcacık bir lavaşın üstünde sunulup yanına ikram olarak patates ve salata geliyor ki tam da Türk insanının aradığı şey bu. Önce gözün doyması ! Tatar Selim de önce gözünüzü doyurmayı başarıyor. 

Gelelim sadede;

Dönerin temiz ve net bir Eti var ancak etteki yağ biraz fazla yağlı sevenler için güzel bir seçenek ama sevmeyenler hoşlanmayabilir. Bayramoğlu ve Kavacık'tan farklı olarak, döner parçalarının bir kısmında yağlar eşlik ediyordu. Ha bir defa gittim o yüzden tarzı mı bu yoksa o gün bana mı denk geldi bilemiyorum. 

Lavaş yumuşak ve çok taze

Patates çok lezzetli hiç de dondurulmuş gibi değil

Salatası ise tam bir efsane açık ara diğer iki ustanın salatasından iyi ama nar ekşisi koymadan tadına bakmak lazım. Ben biraz fazla kaçırmışım 🙂

Açık ayran ise sütün doğallığını hissettiriyor

Sütlacın üstündeki fındık parçaları ise beni benden alıyorlar sütün ise doğallığını ayranda olduğungibi alıyorsunuz

Servis hızlı ama öğlen ve akşam kalabalıkta görmem lazım 

Sonuçta temiz ve net bir et yiyorsun et yumuşak ve lezzetli biraz daha az yağlı olsa sanki daha iyi 

Assolist döner

Assolist döner

 

Burada salataya bakın Burada salataya bakın

 

Donmamış gibi Patates

Donmamış gibi Patates

Fındıklı Muhallebi Fındıklı Muhallebi

 

Ferah Yemek Salonu Ferah Yemek Salonu