gezgin-avukat

 

1- Gezgin Avukat Kimdir ?

Gezgin Avukat İzmir’de yaşayan ancak mesleği gereği Türkiye’nin büyük çoğunluğuna iş amaçlı seyahat eden Av. Eren Evren’dir. Okyay | Evren Avukatlık ve Arabuluculuk Ofisi’nin kurucu ortağı olan Av. Eren Evren 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.  Ağırlıklı olarak iş davaları için Türkiye genelinde davalara girmektedir.

2- Gezgin Avukat Blogu Neden Kuruldu ?

2008 yılından bu yana önceleri geziyorumlari portalında sonra ise gezelimgorelimbilelim.com isimli kendi blogumda çeşitli gezi yazıları kaleme aldım. Ege Bölgesi’nde yayınlanan Ege Life ve Türkiye çapında yayınlanan Senato isimli dergilerde gezi yazarlığı yaptım.

Mesleğim gereği Türkiye’nin pek çok bölgesine gidip görme şansına eriştim. Biz avukatların gezmeyi sevmeyenleri gittiği yerde duruşması veya toplantısını bitirdikten sonra hemen geri dönüşün yollarını arar ve bulduğu ilk uçak, vasıta veya araç ile evine ulaşmayı ve ayaklarını uzatıp dinlenmeyi tercih eder,

Ama bir de gezmeyi seven gezgin avukatlar vardır ki, her şehir dışı iş fırsatını ve geziye çevirir ve bilgi ve kültür birikimini arttırmak için kullanır, gerekir ise gideceği yere bir gün önceden gider veya dönüşü en geç saatte yapar, bu kazandığı vakti de otel odalarında değil, gittiği şehrin sokaklarında, restoranlarında, müzelerinde değerlendirir.

Ben Gezmeyi ve yazmayı seven bir avukat olarak görüyorum kendimi ve gezelimgorelimbilelim.com haricinde özel bir konsept yaratarak, bir şehre kısa vakitte iş amaçlı gelmiş kişilere en kısa sürede gezebilecek ya da görebilecek yerleri anlatma, şehrin meşhur olmuş restoranlarındaki deneyimlerimden bahsetme, iş amaçlı gidilen yerlerde uygun otel tavsiyelerinde bulunma, araç kiralama önerileri gibi faydalı ve pratik bilgileri paylaşmak istedim,

3- Gezgin Avukat’da yayınlanan yazılar Reklam mıdır ?

Gezgin Avukat konseptinde gezilecek görülecek yerlerden ziyade, yabancı bir şehirde kısa süreli vakti olanlar için değerlendirilebilecek fırsatlar, iş amaçlı seyahat edenler için uygun oteller, araç kiralamaları gibi konular işleneceği için doğal olarak işletmelerden bahsedilecektir.

Ancak bu blogda bahsedilen işletmelerin hiçbirisinin bu blogda yer alacağından haberi olmayacaktır. Bu blogda sadece bizzat edindiğim deneyimler olumlu ve olumsuz yönleri ile anlatılacak, hiçbir advertorial çalışması yapılmayacaktır. Benim edindiğim deneyimler ile sizinkiler farklı olabilir. Çünkü; Türkiye’deki işletmelerin en büyük sorunu bence istikrarsızlık, bir gün çok güzel ürün veya hizmet sunan bir yer, bir başka gün çok kötü de yapabilir. Bu sebeple burada anlatılan her işletme için sizlerin farklı bir deneyimi varsa, yazının altına yapılacak yorumlarınız, hakaret veya suç içermiyorsa yayınlanacak, deneyimler arttırılacaktır.

 

Av. Eren Evren

Gezgin Avukat